Servei de transport
L'Escola, d'abast comarcal, disposa d'autocars diaris que recorren la geografia de bona part les poblacions com Abrera, Esparreguera, Martorell, Pallejà, Ca n'Amat, Collbató i El Bruc.
L’Escola posa un servei diari de transport escolar mitjançant l’empresa Transports Generals d'Olesa (TGO) que van ajustant els recorreguts anualment en funció de la demanda dels usuaris. El servei de transport podrà variar en funció dels alumnes que l'utilitzin.
Durant tot el trajecte els alumnes van acompanyats d'un monitor que els deixa i els recull a les classes, als alumnes d’infantil i cicle inicial de primària i a la porta de l’escola als alumnes de ESO i cicle mitjà i superior de primària. El personal de vigilància actua d'acord amb el protocol i les directrius que des de direcció es marquen. Els nens hauran de respectar la monitora responsable de l'autobús i seguir sempre les seves indicacions. Els alumnes que no respectin les normes de disciplina establertes en el servei de transport hauran de ser baixa.
Es prega puntualitat al matí, a la parada, en cas contrari l'autobús retarda el seu trajecte i els alumnes arriben tard a l'escola. Sigueu responsables a l'hora de recollir els nens i les nenes. En cas de no recollir els infants a l'hora habitual a la parada, aquests finalitzaran la línia amb l'acompanyant, i tornaran a l'escola en acabar el trajecte. Els pares haurien de recollir-lo personalment al centre.
En cas d'utilitzar l'autobús dies esporàdics, cal entregar el tiquet que es facilita a la secretaria del centre. En cas que un alumne que utilitza normalment l’autocar no ho faci a la tarda, ha d’avisar al seu tutor o a la secretaria de l’escola.
Horaris dels autobusos curs 23-24
Autobus A
Població | Parades | Matí | Tarda |
St. Andreu de la Barca | Vall Palau | 7.55 | 17.22 |
St. Andreu de la Barca | Ajuntament | 8.00 | 17.27 |
Martorell | C. Mur nº57 | 8.10 | - |
Martorell | Rambla de les Bòbiles (Mercat) | 8.15 | 17.38 |
St. Esteve Sesrovires | Escola La Roureda | 8.25 | 17.48 |
St. Esteve Sesrovires | C. Vallserrat nº52 (Escola bressol) | 8.27 | 17.50 |
Ca n'Amat | Parc Ca n'Amat (Passeig Paradís) | 8.32 | 17.55 |
Olesa de Montserrat | Escola Daina-Isard | 8.55 | 17.05 |
Autobus B
Població | Parades | Matí | Tarda |
Collbató | Av. Centenari / Bon Area | 8.00 | 17.57 |
Esparreguera | La Plana (Rotonda) | 8.07 | 17.45 |
Abrera | Pl. de l'Esglèsia, 6 | 8.15 | 17.35 |
Olesa de Montserrat | Rotonda Closos - Francesc Macià | 8.30 | - |
Olesa de Montserrat | C. Prioritat-Camp Futbol / C. Indústria, 5 - P. Argelines | 8.32 | 17.25 |
Olesa de Montserrat | C.Vallès (Les Planes) | 8.35 | 17.20 |
Olesa de Montserrat | C. Anselm Clavé - Pl. Sardana / C. Francesc Macià - Pl. de l'Oli | 8.40 | 17.10 |
Olesa de Montserrat | Escola Daina-Isard | 8.55 | 17.05 |
Batxillerat i 4ESO dijous i divendres
BUS C
Població | Parades | Matí | Tarda |
Sant Andreu de la Barca | Antiga Nacional II - Pl. de les Palmeres | 7.04 | 15.40 |
Martorell | Rambla de les Bòbiles (Mercat) | 7.15 | 15.30 |
St. Esteve Sesrovires | Av. Montserrat - P. Estació (Escola La Roureda) | 7.25 | 15.20 |
Ca n'Amat | C. Abrera 6 (Parada bus) | 7.30 | 15.15 |
Abrera | Can Villalba | 7.43 | 15.05 |
Olesa de Montserrat | Daina-Isard | 7.55 | 15.00 |
BUS D
Població | Parades | Matí | Tarda |
Collbató | Av. Centenari - Bon Àrea (Parada bus) | 7.17 | 15.32 |
Esparreguera | C. Francesc Macià (Parada bus La Creu) | 7.30 | 15.20 |
Abrera | El Rebato (Parada bus Rotonda) | 7.35 | 15.15 |
Olesa de Montserrat | Closos - Argelines (Farmàcia) | 7.41 | --- |
Olesa de Montserrat | C. Anselm Clavé - Pl. Sardana / C. Francesc Macià - Pl. de l'Oli | 7.44 | 15.05 |
Olesa de Montserrat | Daina-Isard | 7.55 | 15.00 |